Sulge

Kontakt

Saada teade info@watergate.ee

  • Saatja nimi

  • Saatja E-mail:

  • Sinu teade:

  • Turvakood:

    captcha

YEMEN BLUES (YEM-ISR)

L, 08.07 / 23:00

Maailmalava

Jalmar Vabarna sõnul sellist maailmamuusika pärli Eestisse väga tihti ei jõua.

Kuum sulam popist ja etnost – Watergate World Music Festivali kõige eksootilisemaks artistiks on YEMEN BLUES. Grupp toob Pärnusse Lääne-Aafrika muusikalistest traditsioonidest ja kaasaegsest soundipildist koosneva helikeele. See võimas jõud tugineb peamiselt bändi liidri, helilooja-laulja Ravid Kahalani karismal.

Yemen Bluesi aitas Watergate’ile kutsuda Eesti oma world music lipulaev Trad.Attack! Selle eestvedaja Jalmar Vabarna sõnutsi võlub Yemen Blues oma naturaalsusega. „Yemen Blues on minu arust üks vähestest maailmamuusika kollektiividest, kellel ei ole kommertslikku maiku,” kinnitab Vabarna. “See on nagu rockband, kus selgelt joonistub välja frontman. Nagu Freddy Mercury ja Queen.”

Vabarna hinnangul on nende muusika on väga naturaalne ja see mõjub kohe. “Sellist maailmamuusika pärli Eestisse väga tihti ei jõua,” lisab ta.
Bändi esimene album “Yemen Blues” (2011) nimetati Kanadas ajakirja “Le Devoir” poolt aasta maailmamuusika albumiks ning Rootsis ajalehe SvD poolt aasta albumiks. Koostöös legendaarse maailmamuusika- ja elektroonikaprodutsendi Bill Laswelliga avaldasid nad 2015. aastal plaadi “Insaniya”. Viimaste aastate jooksul on Yemen Blues vallutanud lavasid üle maailma kogudes aina enam populaarsust. Bänd on tantsitanud publikut nii Womexil, Elbjazzil, Roskilde Festivalil, globalFEST’il, Luminato festivalil Torontos ja mujal.

Koosseis:
Ravid Kahalani – vokaal, gimbri
Rony Iwryn – löökpillid
Shanir Blumenkranz – bass, oud
Tomer Bar – klahvpillid
Aviv Cohen – trummid
Arad Yeini – Trumpet

Yemen Blues esineb Pärnus 8. juulil