Sulge

Kontakt

Saada teade info@watergate.ee

  • Saatja nimi

  • Saatja E-mail:

  • Sinu teade:

  • Turvakood:

    captcha

VILLU VESKI WORLD MUSIC ORCHESTRA

L, 08.07 / 20:00

Orkestriprojekt toob lavale ligi kolmkümmend tegijat

Eesti ühel rahvusvahelisema kaliibriga saksofonil Villu Veskil mõlkus maailmamuusika orkestri idee meeles juba pikemat aega. Watergate’i uus kontseptsioon andis selle loomiseks konkreetse tõuke.

Ka muusikapedagoogina tegutsev Veski kaasab projekti Georg Otsa nimelise muusikakooli noored, kes saavad võimaluse koos musitseerida Eesti džässi tuntud nimedega. Nii sünnib ligemale 30 muusikuga bigbändi mõõtu orkester.

“Noortele on see harukordne võimalus – ühtaegu töötuba ja võimalus kogeda, kuidas veel saab muusikat teha,” tõdeb Veski. „Hakkame World Music Orchestraga mängima põhiliselt maailmamuusikat, mis sünteesib traditsioone kaasaegse muusikakeelega.”
Villu Veski sõnul saavad tulevikutegijad aimu, kuidas muusika kaudu suhelda omavahel ja publikuga, panna vaatajad kaasa laulma või tantsima. “Just selliseid võtteid püüan edasi anda meie noortele ja igaüks, kes tuleb eksootilisest riigist solistiks sinna hulka, toob omakorda kaasa oma kultuuri ja mõtteid,” lisas ta.

Orkestriprojektis ongi lubanud ühtlasi osaleda festivali üks tänavusi peaesinejaid, Jeemeni, Iisraeli ja Hispaania muusikute kooslus Jemen Blues, mis sulatab Lääne-Aafrika muusikalised traditsioonid kokku tänapäevase helikeelega.
Kaugematest muusikutest tulevad orkestriga soolot improviseerima ja laulma Ndioba Senegalist, Denise Fontoura Brasiiliast, Renae Rain Panamast, löökpillirühma aitab juhendada Eestis elav ja tegutsev Brasiilia löökpillimees Archanjo Francois. Peale selle lauldakse eri keeltes ja kasutatakse instrumente, mida siinne publik pole ehk varem näinud, või mängitakse rohkem nähtud instrumentidel teistmoodi. Palju kasutatakse Brasiilia löökpille.