Sulge

Kontakt

Saada teade info@watergate.ee

  • Saatja nimi

  • Saatja E-mail:

  • Sinu teade:

  • Turvakood:

    captcha

PÕHJA KONN

L, 08.07 / 16:30

Põrgulava

Eesti luulele pühendatud progerock

Põhja Konna liikmed on mitmepaiksed: neile on tuttavad nii klassika, jazzi, rocki, funki kui ka popmuusika rajad. Eri suundades liikuvate žanride ristteel on nad võimelised panema hingama tervikliku organismi, mis on vähemalt kahepaikne: võrdselt tähtsaiks märksõnadeks on tekst ja heli, minevik ja olevik, harmoonia ja meloodia, vorm ning sisu.

Koosseis:
Valter Soosalu – klahvpillid, vokaal
Jürgen Kütner – kitarr
Kristen Kütner – kitarr
Ott Adamson – trummid
Siim Avango – basskitarr

Kui võtta märksõnadeks „meri“, „laine“, „laev“, „taevas“ ja „lend“, siis nende abil on võimalik ühte ringi tõmmata kõik Põhja Konna kasutatud laulusõnad. [...] Põhja Konn ei ole ansambel, kes kasutaks liialt otseütlevaid tekste, suur veteväli pole ainult vesi – kuigi ta on mõnikord sedagi. Laulud ja tekstid mõjuvad kujundisse rüütatud sõnumitena, lahendused ulatuvad selgemast allegooriast (Jakob Liivi „Võitlus“) kuni keerulisema metafoorikani (Alveri „Selle ilma igav kainus“). [...] Kujundid ja nägemused, aastakümnete tagant leitud värsid ja helikeel. Lisaks neile märksõnadele on minu jaoks oluline ka see, et progerockiliku põhjaga Põhja Konn esindab rockmuusika suurejoonelisemaid võimalusi ning ka tekstide valik käib sellega kokku. Meri, taevas ja Põhja Konn – suured asjad on nad kõik ja neid pole võimalik mitte märgata.  [TÜ eesti kirjanduse lektor, ajakirja Keel ja Kirjandus toimetuskolleegiumi liige, Eesti Kirjanduse Seltsi ja Eesti Kirjanike Liidu liige Mart Velsker –  tükk albumi „Põhja Konn“ eessõnast]

 

Miks otsustab Põhja Konn anda oma esimese kontserdi Pärnus sel suvel ja ei teinud seda kohe pärast debüütalbumi ilmumist novembri lõpus või detsembris?
Heldur Karmo teadis, et kellelgi võib kunagi selline küsimus tekkida ning andis Põhja Konna eest vastuse juba mitukümmend aastat tagasi:
“Mis juhtub, kui saabumas suvi?
Kes küll seda kihku ei teaks –
siis jällegi tuntakse huvi,
et Pärnusse põikama peaks.
See linn lausa armastab elu
ja valguse peekrist ta joob,
kuid suurem näib veelgi ta võlu,
kui muusika kokku meid toob.”
 
Miks Watergate’i festival? Vesivärava Grill on kõikidele bändiliikmetele alati südamelähedane olnud.